Czym jest ROMWOD i dlaczego go potrzebujesz?

W boxie pojawiły się nowe zajęcia ROMWOD, ale czym tak naprawdę są i dlaczego ich potrzebujesz?

ROMWOD – Range Of Motion Workout Of the Day – to nic innego jak program treningowy ukierunkowany na poprawę mobilności i zakresu ruchomości w naszym ciele. Same treningi to około półgodzinne sesje, które nie wymagają od Was żadnej intensywności. Wszystko w formie krótkich filmów, które wyświetlane będą na antresoli. Cały trening może niektórym przypominać JOGĘ, ale zdecydowani się od niej różni. Ukierunkowany jest on bowiem na poprawę typowych dla CrossFit’u ruchów, które wymagają od Was dobrej mobilności. Więc jeśli masz problem z przysiadem lub trzymaniem sztangi w pozycji front rack – ROMWOD jest dla Ciebie! 

ROMWOD nie ma żadnych poziomów zaawansowania, pracę nad swoją mobilnością może rozpocząć każdy. Pozycje, które wykonujecie są dokładnie prezentowane przez osoby prowadzące sesję. Całości omawiana jest przez lektora, który zwraca uwagę na najważniejsze aspekty treningu i daje sygnał do zmiany pozycji. 

ROMWOD to idealne uzupełnienie treningu CrossFit, na zajęcia możecie wpadać codziennie przed lub po treningu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zastąpienie nim zwykłej jednostki treningowej w dniu kiedy jesteście zmęczeni. ROMWOD to nie tylko poprawa mobilności, ale również przyspieszona regeneracja poprzez rozciąganie całego ciała. 

Na zajęcia musicie zabrać ze sobą ręcznik, a na matę wchodzicie BEZ OBUWIA! Czasem mogą przydać się kettle lub piłki medyczne. 

Zachęcamy Was do korzystania z tych sesji! Możecie przenieść swój trening na wyższy poziom dzięki poprawie mobilności. Powodzenia!!!


ZAPISZ SIĘ NA PIERWSZY DARMOWY TRENING!CrossFit Journal: The Performance-Based Lifestyle Resource